Sukův symfonický orchestr

Šéfdirigent

Jaromír M. Krygel

Jaromír M. Krygel absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně pod vedením významného českého dirigenta a laureáta světově proslulé dirigentské soutěže Herberta von Karajana, Stanislava Macury. Cenné zkušenosti získal také u dalších mimořádných dirigentských osobností, např. Sir Rogera Norringtona, Jiřího Bělohlávka, Helmutha Rillinga, Kirka Trevora, Tsung Yeh nebo Jorma Panuly.

Již v osmnácti letech se stal Jaromír M. Krygel asistentem šéfdirigenta Moravské filharmonie Olomouc, ve dvaceti letech pak šéfdirigentem Komorního orchestru mladých sólistů, později Komorní filharmonie Brno.
K výrazným úspěchům Jaromíra M. Krygela patří především účast na prestižní mezinárodní dirigentské soutěži Concours International de Jeunes Chefs d´Orchestre de Besançon, kde se z více než 450 dirigentů celého světa zařadil mezi 12 nejúspěšnějších.

Po ukončení studií působil v nejstarším orchestru České republiky, Karlovarském symfonickém orchestru, a současně jako hostující dirigent Slezského divadla v Opavě. V roce 2008 založil a po dobu 5 let byl prezidentem pardubického Mezinárodního hudebního festivalu Le Quattro Stagioni. Od roku 2007 do roku 2014 byl Jaromír M. Krygel aktivní také jako pedagog na konzervatoři v Pardubicích.

Za svou dosavadní uměleckou kariéru uskutečnil bezpočet úspěšných koncertů na domácích i zahraničních pódiích, především pak v Německu, Francii, Skandinávii, Španělsku a Rakousku s programem operním, operetním, oratorním a orchestrálním. Mezi tělesa, se kterými spolupracuje nebo spolupracoval, patří významné české a slovenské orchestry i světově uznávané pěvecké sbory jako např. Filharmonie Bohuslava Martinů, Filharmonie Brno, Filharmonie Hradec Králové, Janáčkova filharmonie Ostrava, Moravská filharmonie Olomouc, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Štátna filharmónia Košice, Štátny komorný orchester Žilina, Český filharmonický sbor Brno, Pražský filharmonický sbor nebo Slovenský filharmonický sbor.

Některé z koncertů Jaromíra M. Krygela byly odvysílány v přímém přenosu nebo záznamu českými televizními stanicemi (Beethoven: Symfonie č. 9, Bruckner: Te Deum, Britten: War Requiem, Dvořák: Requiem, Massenet: Marie-Magdeleine, Mozart: Davide penitente, Saint-Saëns: Requiem, Verdi: Requiem, Lloyd Webber: Requiem ad.).